Два білоруських літописця XVI-XVII ст.

/ історична
стаття
Опис:
Мицик Ю. А. Два білоруських літописця XVI-XVII ст. / о. Юрій Мицик // Загартована історією: ювілейний збірник на пошану проф. Надії Іванівни Миронець з нагоди 80-ліття від дня народження / П. С. Сохань (гол. ред. кол.); НАН України, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського. - К., 2013. - С. 251-256.

Краткий обзор (реферат):
Ще у 1978 р. під час пошуків в архівосховищах Польщі нам вдалося виявити дві цікавих літописних пам'ятки, які переховувались у складі фундаментальних збірників XVII-XVIII ст. Перший літописець міститься у кн. 63 з II-о відділу фонду АГАД "Архів Радзівілів". Звістки збірника перемішані і за своїм характером, і за хронологією, що може свідчити про тривалість його створення і принагідне внесення відомостей. По суті відкривається збірник звісткою 1409 р. про заснування якоюсь княгинею міста (якого?), а на його дитинці - церкви на честь Пресвятої Богородиці. Цей текст писано латинськими літерами, але він первісно був писаний українською мовою. Можливо йдеться про Слуцьк? На жаль, не можна конкретизувати про яке місто і про яку княгиню йдеться, а однієї згадки про заснування церкви Богородиці замало. Щоправда у 1409 р. у центрі Слуцька на території княжого замку біля р. Случ князями Олельковичамн була збудована церква в пам'ять перемоги над татарами. Але дана церква була названа на честь св. великомучениці Варвари. Може шукати дані церкву і місто треба в Україні, тим більше текст написаний мовою близькою до української?

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.