«Все стало нашим»: міжетнічні взаємини в Коломиї за першої радянської окупації (1939–1941 рр.)

/ історична
стаття
Опис:
Вісник Прикарпатського університету. Історія. – Івано-Франківськ: Видавництво «Плай» ЦІТ Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, 2008. – Вип. 14.


У статті проаналізовано особливості міжетнічної взаємодії в західноукраїнському місті Коломия в 1939–1941 рр. Охарактеризовано суспільно-політичну, етносоціальну політику нового радянського режиму стосовно українського, польського, єврейського й почасти німецького населення. З’ясовано, що реакція українців та євреїв на вступ підрозділів Червоної Армії на територію Західної України й приїзд органів радянської влади до Коломиї заклала перші протиріччя у відносини між поляками, з одного боку, і українцями та євреями – з іншого, які особливо активізувалися в період Другої світової війни. Показано, що на міжетнічні взаємини в Коломиї суттєвий вплив мала обставина, якими кадрами за національною ознакою був складений на всіх рівнях апарат управління. Це слугувало орієнтиром у питанні про лідерів і аутсайдерів серед етнічних спільнот, визначало суспільний статус, певною мірою “престиж ” кожної національності.

Доступні формати:

PDF

читайте також:

Твори. Том 2. Статті, рецензії, нариси, витупи, листи, автографи, документи «Нова Україна» революційної доби у публіцистиці Олександра Саліковського «Репортаж із заповідника імені Берії» Валентина Мороза як виклик радянській тоталітарній системі «Українські декабристи чи декабристи на Україні?». Рух декабристів очима істориків 1920-х років «Фінляндська Народна Республіка» як більшовицька авантюра 1905 рік на Сумщині (збірка)

В бібліотеці зібрані всі книги українською мовою в електронному (txt, rtf, doc, pdf, fb2, epub, mobi, djvu) та паперовому форматі. Книжку можна безкоштовно скачати клікнувши на необхідний Вам формат для iPad, iPhone, Android, Kindle, Kobo та інших читалок або купити паперовий варіант тексту з доставкою по Україні. Сайт бібліотеки оптимізований для роботи на телефонах, смартфонах(айфон, анроїд) і планшетах. Потрібну книгу Ви можете легко знайти за допомогою пошуку.